Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki głośnik do zabudowy do OIIFL kombi?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki głośnik do zabudowy do OIIFL kombi?

    Zamieszczone przez Kot
    To jest 2009 rok.
    Czyli tylne drzwi komunikują się po magistrali LIN ze sterownikiem w drzwiach przednich a ten dopiero z resztą auta po CAN-ie.

    Mikrostyk w zamku jest zapięty pomiędzy masę pin 1 w 18-to pinowej wtyczce ( kabelek brązowy ) a pin 7 w 18 pinowej wtyczce w sterowniku drzwi ( kabelek brązowy z czarnym paskiem ). Odłącz wtyczkę od sterownika w drzwiach i sprawdź omomierzem czy to na 100% wina styku ( ew. obejrzyj ten brązowo-czarny kabelek czy nie ma gdzieś zwarcia do blachy ).

  • #2
    Jaki głośnik do zabudowy do OIIFL kombi?

    Witam
    Posiadam Octavke OIIFL kombi,radyjko COLUMBUS.Auto jest wygłuszone(wyklejone matami drzwi i podłoga).Do tego wymieniłem oryginalne głośniki na MORELE TEMPO 6. Chciałbym podłączyć wzmacniacz,który leży nieużywany w garażu AUDISON LR 605 XR dane wklejone z netu:
    Nennleistung gemessen nach DIN 45500 bis 1% Klirrfaktor bei 13,5V
    Audison LR 605 XR
    1 × 53 Watt Kanal 1 an 4 Ohm
    2 × 53 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm
    4 × 53 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm
    4 × 49 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm +
    1 × 190 Watt Kanal 5 an 4 Ohm
    Stromaufnahme 57A
    Wirkungsgrad 50,2%
    4 × 41 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm +
    1 × 255 Watt Kanal 5 an 2 Ohm bei 13,4V Versorgungsspannung
    Stromaufnahme 73,2A
    Wirkungsgrad 42,7%
    gemessen bis zur Clippinggrenze bei 100 Hz durch fest voreingestellten Tiefpassfilter für Kanal 5

    Posiadam też głośnik niskotonowy JBL 1000WATT,ale wolałbym coś do zabudowy bagażnika,żeby zajmowało mniej miejsca a z tego co wiem to tam wchodzi maksymalnie 25cm głośnik.Co polecacie,żeby kupić,jaki głośnik,jaką zabudowę do tego auta?Ewentualnie na jakie głośniki zamienić MORELE TEMPO 6,żeby lepiej zagrało?
    Respect All,Fear No One!

    Komentarz


    • #3
      Ja mam wrzucony do bagażnika Rockford Fosgate 25cm (r1s410) zamontowany w obudowie od Bassera (lewy boczek bagażnika).
      Wygląda i gra to w miarę poprawnie i jak na moje potrzeby to jest aż nadto wystarczające, a miejsca w bagażniku prawie nie ubyło.
      http://www.profi-it.pl
      Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

      Komentarz


      • #4
        Na alledrogo znalazłem 2 komplety skrzyń basowych do zabudowy boczku do OIIFL KOMBI,która będzie lepsza:
        1.wspomniany wyżej Rockford P1s4-10 za 600zł Link ,czy
        2.powerbass ps-10 za 480zł Link
        Co polecacie,ewentualnie co innego?
        Respect All,Fear No One!

        Komentarz


        • #5
          Zaczynasz ze złej strony...

          Po 1 sprawdź jakie masz parametry skrzyni. Skrzynia wygląda, że jest od Bassera. Mam dokładnie taką samą...

          Głośnik dobierasz do parametrów skrzyni. Jak przesadzisz to będziesz miał łomot i dudnienie w bagażniku zamiast uzupełnienia basu.
          Zresztą i tak jak masz kombi to twoim największym problemem będzie roleta przy głośnym graniu... :P
          http://www.profi-it.pl
          Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

          Komentarz


          • #6
            Roleta będzie odsłonięta :P . W/w zabudowy są w zestawie z głośnikami więc skoro ktoś je dobrał do "pary" to powinno być ok. Na tą chwilę jestem zdecydowany na Rockforda P1s4-10, tylko że na razie szukam konwertera sygnału głośnikowego do poziomu RCA i nie wiem który wybrać bo wybór jest spory a rozbieżności cenowe całkiem duże.
            Respect All,Fear No One!

            Komentarz


            • #7
              fan, a ten jbl masz w skrzyni sub? ja bym go zostawił, a nie kombinował z boczkiem :P najwyżej zrobił odpinane kable, jak coś większego do przewiezienia i wyjmował w garażu od czasu do czasu :P

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez sew1981
                fan, a ten jbl masz w skrzyni sub? ja bym go zostawił, a nie kombinował z boczkiem :P najwyżej zrobił odpinane kable, jak coś większego do przewiezienia i wyjmował w garażu od czasu do czasu :P
                Skrzynię muszę dokupić,koszt około 100zł.
                Respect All,Fear No One!

                Komentarz


                • #9
                  K_R_I_S,
                  Siemanko. Zamierzam się z zakupem skrzyni do boczku. Powiedz mi jaki masz w niej głośnik i jaki do tego wzmacniacz?
                  Czy to wszystko gra pod seryjnym radiem? Ja mam swinga i nie wiem czy tam jest wyjście na suba.
                  Druga sprawa jaki wzmacniacz masz pod suba i czy też pod głośnikami?
                  Pozdro.
                  Ślicznotka: O2 FL :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez K_R_I_S
                    jak masz kombi to twoim największym problemem będzie roleta przy głośnym graniu...
                    WARNING :!: Urban Legend :!: :diabelski_usmiech
                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                    Komentarz


                    • #11
                      karoldab82,
                      Głośnik to:
                      R1S410 10" Prime 4-Ohm SVC Subwoofer | Rockford Fosgate ®

                      Wzmacniacz:
                      R150-2 Prime 150 Watt 2-Channel Amplifier | Rockford Fosgate ®

                      Z tego co pamiętam to seryjne radia w skodzie typu Swing/Bolero nie posiadają wyjścia na wzmacniacz.
                      Można zastosować adapter na RCA ale ze stratą na jakości.

                      U mnie wzmacniacz jest zmostkowany i zasila tylko suba.
                      Głośniki zasilane są bezpośrednio ze stacji multimedialnej GMS.

                      Nexus6, Za co warning?
                      Sama prawda. Przy głośniejszym graniu problemem staje się falująca, brzecząca, trzeszcząca itd. roleta, zresztą plastikowa maskownica głośnika i tablica rejestracyjna też... :P
                      http://www.profi-it.pl
                      Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez K_R_I_S
                        Sama prawda. Przy głośniejszym graniu problemem staje się falująca, brzecząca, trzeszcząca itd. roleta, zresztą plastikowa maskownica głośnika i tablica rejestracyjna też...
                        w moich 3 (trzech) kombi nic nie brzęczało, także roleta zachowywała się cicho, a różne kombinacje z subami przerabiałem :diabelski_usmiech
                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Nexus6
                          w moich 3 (trzech) kombi nic nie brzęczało, także roleta zachowywała się cicho, a różne kombinacje z subami przerabiałem
                          No to powiedz jak to zrobiłeś? zwijałeś roletę?
                          U mnie niestety podstawowym problemem jest plastikowa, najtańsza maskownica głośnika. Trzyma się na 4 zaczepach ale nie dociska zbyt dobrze. Muszę to wymienić lub lepiej zamocować...
                          Roleta zwinięta jest cicho ale zasunięta powoduje falowanie i uderza o plastikowe elementy przy szybach - strasznie denerwujący mankament.
                          Trzecia jest tablica rejestracyjna - niestety na to nie mam patentu bo rejestracja standardowo jest w ramce...
                          http://www.profi-it.pl
                          Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

                          Komentarz


                          • #14
                            K_R_I_S, o szczegóły wykonania pytaj się CAS KP, faktem jest, że nic nie trzeszczało i nie brzęczało czyli zostało porządnie wykonane
                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                            Komentarz


                            • #15
                              Panowie pomóżcie
                              Kupiłem juz głośniki Focal ISS 200. Podobno dobre i ogólnie szał.
                              Do tylu chce wstawić skrzynkę pod zabudowę i do niej głośnik niskotonowy Focal SUB 25 DB.
                              I teraz kilka danych technicznych.
                              Głośniki z przodu mają po 80 RMS
                              Głośnik niskotonowy 250 RMS
                              szukałem wzmaka pod to i czytając opinie i dane techniczne znalazłem wzmacniacz Crunch GPX1000.4
                              Ilość kanałów 4
                              Moc RMS przy 4 ohm 4 x 70 Wat
                              Moc RMS przy 2 ohm 4 x 125 Wat
                              Moc dynamiczna przy 4 ohm 4 x 140 Wat
                              Moc dynamiczna przy 2 ohm 4 x 250 Wat
                              Możliwość mostkowania tak
                              Moc RMS w mostku przy 4 ohm 2 x 250 Wat
                              Moc max w mostku przy 4 ohm 2 x 500 Wat
                              Ustawienia zwrotnicy Full – HPF (front ) Full - LPF – HPF ( tył )
                              Zwrotnica górnoprzepustowa 1-2 ch 50 – 250Hz 12dB/oktawę
                              Zwrotnica dolnoprzepustowa 1-2 ch nie
                              Zwrotnica górnoprzepustowa 3-4 ch 50 – 250Hz 12dB/oktawę
                              Zwrotnica dolnoprzepustowa 3-4 ch 50 – 250Hz 12dB/oktawę
                              Praca w trybie stereo tak
                              Podbicie niskich tonów 0/6/12 dB przy 45Hz kanały 3-4
                              Pasmo przenoszenia 5Hz – 50kHz (-3dB )
                              Stosunek sygnału do szumu > 100 dB
                              Suma zniekształceń harmonicznych T.H.D & N. < 0,05% (1 kHz )
                              Kontrola fazy nie
                              Czułość wejściowa 0.15-7 V
                              Impedancja wejściowa 20 kOhm
                              Wejście liniowe sygnału RCA tak
                              Wejście sygnału Hi-level nie
                              Wejście sygnału 2 pary RCA
                              Wyjście sygnału 1 para RCA
                              Wskaźniki diagnostyczne zasilanie / zabezpieczenie / przegrzanie
                              Obwód klasy analogowy A/B
                              Zabezpieczenie prądowe 2 x 20 A

                              Wkleilem dane bo wszystkiego do końca nie rozumiem ale z tego co przeczytałem to w mostku będzie 250 RMS.
                              Podobno trzyma dobrze parametry i jest stabilny na 2 Ohmach
                              Chce podłączyć pod dwa kanały głośniki przednie i zmostkować dwa kolejne i podłączyć pod Suba.

                              Oczywiście drzwi przednie i bagażnik będzie wygłuszony matami STP Silver.
                              Zapasu mocy przednie będą miały natomiast nie wiem jak z tyłem bo będzie na styk.
                              Ciężko jest cokolwiek ze wzmacniaczy znaleźć mocnego w przystępnej cenie.
                              Nie chcę zrobić z auta studia ale chciałbym żeby to dobrze grało i nie waliło tempym basem jak wieśbus.
                              Może podpowiedźcie co o tym sądzicie albo co zrobić żeby to dobrze grało.
                              Dzięki za info. Pozdro

                              Dodam że mam swinga i nie chce go zmieniać.
                              Ślicznotka: O2 FL :-)

                              Komentarz


                              • #16
                                karoldab82, zwrócić ten towar i podjechać do Strefy Ciszy w Olsztynie.
                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nexus6,
                                  A w Strefie ciszy wstawią Rainbow bo tylko to mają za 750 zł za same głośniki, wytłumienie kolejne 700 plus montaż około 300 zł to sam przód.
                                  Nie. Dzięki.

                                  Poza tym pytałem o dobór sprzętu a nie wybór firmy która mi zamontuje.
                                  Ale dzięki za chęci :lol:
                                  Ślicznotka: O2 FL :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Rainbow, nawet najtańszy, bije te Focale na głowę.
                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Nexus6,
                                      Kolego rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje. To nie ma być filharmonia tylko muza w aucie. Takie mam i takie wstawię. Bardziej mi chodzi o dobranie czegoś do tej śmiesznej tuby i pod to wszystko wzmacniacz.
                                      Pozdro
                                      Ślicznotka: O2 FL :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Czy robiąc bliźniaczą zabudowę również w prawym boczku poprawi to jakość dźwięku w aucie?
                                        Respect All,Fear No One!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Panowie odświeżam kotleta. Potrzebuję opinii i rad w wyborze głośnika niskotonowego do zabudowy w O2fl. Czy ktoś ma, jak ma to jaki i jak to gra.
                                          Jestem w trakcie kompletowania sprzętu CA. Pozostał mi jeszcze wybór w/w głośnika.

                                          Przód focal is200 odseparowany
                                          Piec crunch 350.4

                                          Pozdrawiam.
                                          Ślicznotka: O2 FL :-)

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X